NBES Honor Roll and Perfect Attendance
North Butler Elementary has released their honor roll and perfect attendance lists for the first nine weeks of the school year. Congratulations to all the students.
Mrs. Kim Whittinghill 1st grade
A and B Honor Roll
Will Amos
Ella Deweese
Sophie Dockery
Chance Flener
Miley Franzell
Christian Johnson
Kenzie Johnson
Michayla Johnson
Ryder Lindsey
Evana Martin
Libby Morgan
Ella Kate Parrish
Abbie Smith
Skyler Webster
Luke Whittinghill
Samuel Wilson
CUB club
Sophie Dockery
Chance Flener
Miley Franzell
Christian Johnson
Abbie Smith
Skyler Webster
Ella Kate Parrish
Mrs. Jessica Willoughby 1st grade
All As Honor Roll
Lyla Burden
Millie Cardwell
Jaxon Cowan
Peyton Cox
Gavin Denton
Carson Deweese
Samie Johnson
Kane Justis
A and B honor roll
Karlie Whittinghill
Trenity Dockery
Graysen Henderson
Malia Merideth
Kaiden Murphy
Zounia Richards
Cub Club
Lyla Burden
Millie Cardwell
Jaxon Cowan
Peyton Cox
Carson Deweese
Trenity Dockery
Graysen Henderson
Samie Johnson
Malia Merideth
Kane Justis
Kaiden Murphy
Zounia Richards
Karlie Whittinghill
Mrs. Diana Flener 1st & 2nd grade
All As Honor Roll
Bricen Hartley
Caysi Havens
Macy West
Brady Williams
Justin WInstead
Rylee Wolford
A & B Honor Roll
Matthew Bratcher
Alyssa Embry
Landen Grijalva
Isaac Keown
Mollee Sutherland
Cara Mae White
CUB CLUB
Kendra Durbin
Bricen Hartley
Brady Williams
Ms. Erika Napier 2nd grade
All A’s
Hannah Dockery
Addison Jones
All As and Bs
Tinslea Belcher
Quenton Bratcher
Alicia Chipol
Makayla Jones
Gabriella Renfrow
Carlie West
Hayden Whitaker
CUBs Club
Tinslea Belcher
Quenton Bratcher
Hannah Dockery
Addison Jones
Makayla Jones
Gabriella Renfrow
Carlie West
Hayden Whitaker
Mrs. Amber Deweese 2nd grade
All As Honor Roll
Blake Bratcher
Will Bryant
Justin Castlen
Harlie Embry
Maddie Jones
Tristan McClintock
Jeffery Parrish
Reed Parrish
Caitlynn Wilson
William Turner
Harmony Taylor
A and B Honor Roll
Colt Akers
Jase Johnson
Grant Jones
Tommy Martin
Daylan Murphy
Larkin O’Connell
Anna Claire Phelps
Jacob Portman
Gracie Sublett
CUB Club
Colt Akers
Blake Bratcher
Will Bryant
Justin Castlen
Harlie Embry
Jase Johnson
Grant Jones
Maddie Jones
Tristan McClintock
Daylan Murphy
Larkin O’Connell
Jeffery Parrish
Reed Parrish
Anna Claire Phelps
Mrs. Stephanie Parrish 3rd grade
CUB Club
Weston Annis
Nathan Boylen
Ethan Cardwell
Kierra Flener
Levi Flener
Addison Miller
Taylor Leach
Malacki Murphy
Serinity Murrell
Brayden Phelps
Olivia Renfrow
Brooklyn Smith
All As
Weston Annis
Kierra Flener
Levi Flener
Addison Miller
Taylor Leach
Olivia Renfrow
All As and Bs
Nathan Boylen
Ethan Cardwell
Ansley Givens
Malacki Murphy
Serinity Murrell
Brayden Phelps
Brooklyn Smith
Mrs. Leslie Choate 3rd grade
All As ~ Betsi Alarcon, Maddie Moore, Parker Smith, Briley Webster
ALL As and Bs ~ Alisa Alexander, Madison Coots, Hunter Crowe, Raddison Dowell, Noah Flener, Cloe Hussung, Allison Johnson, Jayden Justis, Marcus Phelps, Raelyn Turner
CUB Club ~ Betsi Alarcon, Alisa Alexander, Madison Coots, Raddison Dowell, Noah Flener, Cloe Hussung, Jayden Justis, Maddie Moore, Marcus Phelps, Parker Smith, Raelyn Turner, Briley Webster
Mrs. Megan Miller 4th grade
Cubs Club
Connor Brown
Nathan Clark
Delaney Daugherty
Cheyenne Higgs
McKenna Lindsey
Kayla Phelps
Leanna Sowders
Lela Thomason
Carlee Wester
Trenton White
All As Honor Roll
Nathan Clark
Delaney Daugherty
Cheyenne Higgs
McKenna Lindsey
As and Bs Honor Roll
Connor Brown
Kayla Phelps
Leanna Sowders
Lela Thomason
Carlee Wester
Trenton White
Mrs. Susie Dorris’ 4th grade class
CUB Club
Emily Beasley
Zane Lasiter
Ava Lawrence
Lita Litten
Shelby Parrigan
John Matthew Parrish
Bracey West
Alexis White
Honor Roll A's
Emily Beasley
Ava Lawrence
John Micheal Parrish
Alexis White
Honor Roll As and Bs
Jaden Hope
Zane Lasiter
Lita Litten
Shelby Parrigan
Bracey West
Mrs. Donna Annis’ 5th grade class
All As Honor Roll:
Mattie Smith
As and Bs Honor Roll:
Lucas Havens
Andi Hawkins
Carter Hawkins
Shawnee Johnson
Graci Leach
Carson Miller
Rylan Shumway
CUB Club:
Lucas Havens
Andi Hawkins
Carter Hawkins
Shawnee Johnson
Graci Leach
Carson Miller
Rylan Shumway
Mattie Smith
Mr. Jimmy Felty 5th grade class
All As and Bs Honor Roll:
Emily Winstead
Mrs. Jayne Jennings 5th grade class
A& B Honor Roll:
Alexus Carmen
Lacee Dockery
Lucas Johnson
Madison Kimmel
Ian Morre
Neveah Shannon
Lydia Smith
A Honor Roll:
Luke Laughing
Easton Mason
Taylor Miller
Ava Moore
Bailey West
CUB Club:
Alexus Carmen
Lacee Dockery
Lucas Johnson
Madison Kimmel
Ian Morre
Neveah Shannon
Luke Laughing
Easton Mason
Taylor Miller
Ava Moore
Bailey West
Kindergarten Perfect Attendance first nine weeks:
Mrs. Michelle Fields’ room:
Lainey Dockery, Gavin Neal, Addison Norris, and Angel Proctor
Mrs. Cindy Embry’s room:
Carson Cardwell, Alex Daugherty, Blake Deweese, Burkley Felty, Audrie Jackson, Cole Shepherd and Kensley Vincent
Mrs. Mona Daugherty’s room:
Tristen Glover and Will Kidd
- Log in to post comments